...

kontakt@szymonbrukwicki.pl

+48 690 540 382

W Kamionkach Małych nad jeziorem odbył się powiatowy etap VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów. W konkursie wzięło udział 12 drużyn z różnych miejscowości, które przygotowały swoje regionalne potrawy. Na miejscu oceniał je zespół ekspertów kulinarnych, wśród których znalazłem się ja – Szymon Brukwicki 😁

Celem konkursu Bitwa Regionów jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Po zaciętej rywalizacji i degustacji jury wyłoniło zwycięzców powiatowego etapu konkursu. Pierwsze miejsce i awans do etapu wojewódzkiego zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Ziemi Starotoruńskiej w Przysieku, które zachwyciło gęsiną w sosie śliwkowo-cebulowo-miodowym z kluseczkami i marynowanymi buraczkami. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Sąsiedzkie Klimaty” z Sąsieczna, które serwowało “Sąsiedzki Przysmak” – karkówkę z ziemniakami w łupinach, bukiet surówek i marynowane buraczki (które były fantastyczne!). Trzecie miejsce zdobyło Kołu Gospodyń Wiejskich w Dobrzejewicach za placki ziemniaczano-jajeczne.

Organizatorem konkursu był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy

Jestem bardzo wdzięczny, że po raz kolejny miałem przyjemność wystąpić w roli eksperta kulinarnego podczas powiatowego etapu Bitwy Regionów. Poziom konkursu był bardzo wysoki i dostarczył nam niesamowitych emocji. Było mi bardzo miło oceniać potrawy przygotowane przez tak utalentowane i pracowite gospodynie. 

Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom Bitwy Regionów i życzę powodzenia zwycięzcom w dalszych etapach.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.